Co zrobić gdy ksiądz nie chce dać zaświadczenia do chrztu

Pobierz

Ksiądz nie chciał wydać mi zaświadczenia, że mogę zostać chrzestną, i w parafii gdzie odbył się chrzest, ksiądz machnął na to ręką i dopuścił bez zaświadczenia.. Ale wtedy obowiązkiem kapłana jest powiedzieć "nie" i nie dopuścić, by takiej funkcji podjął się ktoś, kto nie jest zdolny się z niej wywiązać.. Mozesz chodzić do spowiedzi codziennie, ale gdy na spowiedź wielkopostna nie przyniesiesz karteczki od spowiedzi - dla Kościoła nie istniejesz.. Nie odmawiajcie nigdy Chrztu tym, którzy o niego proszą - apelował papież.". Ale wtedy obowiązkiem kapłana jest powiedzieć "nie" i nie dopuścić, by takiej funkcji podjął się ktoś, kto nie jest zdolny się z niej wywiązać.Nie ma niczego dziwnego w tym, że wierzący rodzice chcą ochrzcić swoje dziecko gościu 09:04. zaden ksiądz nawet o tym nie wiedział.Dyskusja na temat: Ksiądz nie chce ochrzcić mojego dziecka w Rodzice Radzą - Kobieta - gorące dyskusje.. Do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony ten, kto: 1.. Absurd za absurdem.Wydaje mi się, że możesz też napisać skargę do biskupa, jakiegoś zwierzchnika swojego proboszcza i opisać swoją sytuację jak to ksiądz nie chce Ci wypisać odpisu aktu chrztu.ksiądz nie chce dać zaświadczenia że może zostać chrzestnym.. :(, Rodzina i dziecko - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot.. Gorzej jednak jest gdy tak naprawdę nie są oni wierzący a chrzest traktują jako zwykła formę rozrywki..

Co jednak zrobić, gdy pracodawca nie chce wydać świadectwa pracy w szczególnych warunkach?

Skontaktować się z kurią?Ksiądz nie może odmówić chrztu - bo sądzę, że wówczas popełnia ciężki grzech nie tylko wobec wiary a wobec tego dziecka.. Myślę, że większa ofiara też by załatwiła sprawę.. Gdy poszlam do ksiedza ktory od dwoch lat jest u mnie proboszczem po zaswiadzczenia dla .Ślubu nie mamy wiec nie idziemy do spowiedzi ani do komunii świętej a matka chrzestna jest ewangeliczką ale mimo, ze chrzest odbędzie się w kościele katolickim ksiądz proboszcz nie robić z tego powodu problemow (wtedy wg.. Ze trzy lata nie było u nas kolędy, bo raz choroba, raz wyjazd a raz coś tam jeszcze innego.. Czy kapłan, może odmówić wystawienia dokumentu, argumentując ten fakt tym, że "nie widuje nas w kościele, więc jesteśmy niepraktykującymi katolikami"?Wrocławscy księża nie mogą już odmówić chrztu dziecka tylko dlatego, że jego rodzice nie mają ślubu kościelnego.. Ale to dla księdza nie stanowiło problemu- chodzimy z żoną i dzieckiem na niedzielną Mszę, przystępujemy do sakramentów i ksiądz bez mrugnięcia okiem wystawił zaświadczenie dla matki chrzestnej, bo stwierdził, że zna nas z kościoła.Ksiądz powiedział, że "Jeśli nie wpisze Pani danych swojego męża to ani nie zapisze Pani do Naszej Wspólnoty ani nie da mi zaświadczenia do chrztu"..

Podobnie było gdy mojej znajomej ksiądz nie chciał dać ślubu, a w parafii sąsiedzkiej nie było problemu.

"Pracuję w szpitalu, ale ksiądz .Zwracam się do Was z zapytaniem, ponieważ jeden z moich znajomych ma zostać ojcem chrzestnym i zgłosił się do swojej parafii po "zaświadczenie".. Im wydaje, że nadal są trzy stany: Pleban, Wójt i Pan.Jako ksiądz wydający takie zaświadczenia wiem, że te ostatnie kryteria nieraz ustępują pierwszemu i osoba kandydująca do funkcji chrzestnego nie spełnia podstawowych warunków.. Te słowa można interpretować na 2 sposoby.. "tym, którzy o niego proszą" to może chodzić o świadomych, dorosłych ludzi, którzy sami chcą się .Jako ksiądz wydający takie zaświadczenia wiem, że te ostatnie kryteria nieraz ustępują pierwszemu i osoba kandydująca do funkcji chrzestnego nie spełnia podstawowych warunków.. - Forum dyskusyjne w INTERIA.PL - Od 8 lat mieszkam z moim partnerem,nie mamy ślubu ze względów finansowych.Zgadzam się z Tobą.. Ksiądz, który tego zaświadczenia nie chce mi wydać zna mnie, ponieważ przed ślubem przeszliśmy z Narzeczonym liczne rozmowy z Nim.Zapowiedzi opłaciłam.. gdy ja potrzebowałam kilka lat temu taki odpis, to po prostu poszłam do diecezji i panie które zajmują się tam szeroko rozumianą adminstracja za opłata "co łaska" dały mi odpis.. co zrobi gdy ksidz nie chce da zawiadczenia .. ksidz nie chce wyda zawiadczenia do chrztu ; proboszcz .I co z tego, że chodzisz do Kościoła jak stoisz na jego tyle i ksiądz i tak Cię nie widzi-nie wyda zaświadczenia..

kościoła nie jest to matka chrzestna tylko świadek chrztu) ale musi również dostarczyć zaświadczenie ze ...§ 1.

A może rozważ przeniesienie chrztu do innej parafii - zawsze możesz powiedzieć, że ksiądz w waszej parafii nie kocha ludzi i nie jest dobrym sługa bożym.. Jezus mówił, że wszystko co najmniejszym uczyniliście mnie żeście uczynili więc odmowa sakramentu chrztu dziecku jest odmową ochrzczenia samego Chrystusa czyli w zasadzie rzecz nie pojęta.Co robić gdy ksiądz odmawia dziecku chrztu?. Co to za papier i co na nim jest umieszczone?. Do tego on chce jeszcze 500:(.. Odpowiedziałam, że niestety nie mogę decydować za mojego męża, nie mogę oszukiwać swojego męża (czyli robić coś w jego imieniu, bez jego wiedzy) i nie mogę udostępnić .witajcie, bylismy u księdza w naszej parafii tzn tu gdzie mieszkamy, powiedział że nie da chrztu dopóki nie weżmiemy slubu koscielnego (mamy tylko cywilny i nam z tym dobrze:) więc pojdziemy .. "Oburzeni"- mówią o sobie rodzice dzieci, którym ksiądz nie chciał udzielić chrztu.. 150zł.. U mnie udało się obejść system..

To decyzja arcybiskupa Józefa Kupnego, nowego metropolity wrocławskiego.Co robić, gdy spółdzielnia nie chce wydać zaświadczenia.

Chrzczona byłam w innej parafii i jest to bardzo daleko, więc siłą rzeczy nie poszłam tam.. Nie powinni nimi zostawać osoby, które na co dzień nie mają nic wspólnego z wiarą i kościołem bo to mija się z celem.Mam 22 lata, od trzech lat nie mieszkam w parafii gdzie jestem zameldowana, przyjełam chrzest bierzmowanie.. Ale on mieszka w dużym mieście - raz jest w tym, a raz w innym Kościele, a jak jedzie do dziewczyny, to już w ogóle inne miasto.To zależy jaki ksiądz.. Fotorzepa, Sławomir Mielnik .. Bank poprosił o zaświadczenie ze spółdzielni, że "nie ma przeciwwskazań do założenia księgi .Szef odmawia.. Porozmawiaj o aktualnych problemach i radościach mieszkańców Trójmiasta.Ksiądz nie chce mi dać zaświadczenia na chrzciny siostry córki Przez Gość gość, Sierpień 2, 2013 w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci PoprzedniaTu nie chodzi o jakąś tam kolędę!. I dodają, że w ten sposób ich córki i synowie skazywani są na bycie "dzieckiem drugiej kategorii".zaświadczenie biorę z parafii, w której miałam Komunię, Bierzmowanie i 4 miesiące temu ślub kościelny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt