Sprawozdanie z lektury

Pobierz

Należy przedstawiać te, które były istotne dla wszystkich uczestników.. 0 odpowiedzi.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.. Akcja spektaklu rozgrywała się w pra słowiańskiej Polsce.. Ten projekt jest dla Ciebie i Twojej klasy!. W sprawozdaniu szczegółowo zdaje się relację z jakiegoś wydarzenia, które zostało już zakończone.. Głos Karola Maliszewskiego w debacie "Biurowe książki 2018 roku".. Treść.. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Akcja utworu rozpoczyna się wieczorem w kaplicy, w której na środku została postawiona trumna, w oknach zawieszone zostały całuny i nie ma żadnej świecy, a .sprawozdanie z lektury antygona.. Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Są to tzw. dziady wileńsko - kownieckie.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Jak napisać sprawozdanie - wskazówki, przykład sprawozdania.. Oto przykładowe uczniowskie sprawozdanie z obejrzanego filmu:Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. Powstały w pierwszej połowie XIX wieku.. Układ.. Krótko opisujemy tematykę dzieła.. .Jeśli piszemy sprawozdanie z filmu, to w najważniejszych informacjach zawrzeć powinnyśmy obok nazwiska reżysera, nazwiska aktorów grających główne role; kraj, w którym został wyprodukowany film i rok powstania..

Cele szczegółowe:Sprawozdanie z lektury.

Wstęp - określ temat sprawozdania, czas i miejsce zdarzenia, podaj uczestników.. Ważna jest kolejność zdarzeń.Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego Temat lekcji: Sprawozdanie z lektury, filmu lub wycieczki.. Rozwinięcie - opowiedz po kolei, co się wydarzyło.Sprawozdanie.. W dziejach Marcina Borewicza odnaleźć można niejedno wspomnienie samego autora, który odbył podobną edukację, od ucznia w wiejskiej szkole do klerykowskiego gimnazjum.. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Jest to powieść zawierająca wiele wątków autobiograficznych.. Nie ważne jaki rodzaj sprawozdania będziesz musiał napisać, w każdym przypadku należy pamiętać o kilku zasadach i elementach, które sprawozdanie musi posiadać.Sprawozdanie z lektury -'CHŁOPCY Z PLACU BRONI.. Dnia 26 maja 2015 roku klasa druga liceum wyjechała na wycieczkę do Wisły.. Niewielki format, brązowa okładka, na której widnieje postać młodej dziewczyny- tak wygląda 14 wydanie ksiązki Lusy Mount Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. i problematykę.. 382 wizyt zadanie dodane 17 grudnia 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] Podobne zadania 0 głosów..

Przypomnij sobie, czym jest sprawozdanie z lektury.

W filmie nie było chóru, a zamiast niego była stara kobieta z dwojką dzieci.. Biurowe książki 2018 roku: wprowadzenie Biurowe książki czyta się obok innych, nie bardzo siląc się na podkreślanie różnicy odczuwanej wobec tych innych…Napisz sprawozdanie z lektury pt. "KAmienie na Szaniec " Bardzo prosze chociaż o jakieś podpowiedzi jak to napisac !. Na przykład trzeba napisać, że wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, a pominąć, że Ania kupiła kartkę pocztową dla brata.. Odpowiedzi.. zadanie .W sprawozdaniu obowiązuje selekcja wydarzeń.. Na początku spektaklu Antygona ze swą siostrą Ismeną kłuciły się, ponieważ Antygona chciała pochować brata .Sprawozdanie z wycieczki - przykład.. 0 głosów.. W przypadku pytań, informacji udziela p. Dominika Stodolak Wydział Zarządzania Informacją tel.. Praca biblioteki przebiegała zgodnie z jej zadaniami, które polegały na gromadzeniu i opracowywaniu zbiorów, udostępnianiu ich uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły .W podręczniku do kształcenia jęzkowego z ćwiczeniami "Słowa na czasie" jest: sprawozdanie z lektury, filmu oraz ze spektaklu :) Astar odpowiedział(a) 01.10.2007 o 21:59Sprawozdanie z lektury Antygona +0 pkt..

Książka...Przydatność 60% Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.

Bądź pierwszą osobą, która udzieli Akcja utworu .Sprawozdanie z realizacji innowacji pedagogicznej w klasie II borówkowej w Społecznej Szkole Podstawowej 101 w Olsztynie "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" .. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. błagam !. (co to jest za zdarzenie, które relacjonujesz?, kiedy miało miejsce?, gdzie się odbywało?, kto brał w nim udział?). Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Wciel się w wybraną postać z lektury (Antygona, Kreon, Hajmon) i w formie karty z pamiętnika opisz wydarzenia dramatu.. to forma, w której opowiadasz o ksiażce filmie itp., czyli prezentujesz w skócie fabułę, przedstawiasz bohaterów .. Opis zalet i wad książki, ocena wybranych elementów - np .NApisz sprawozdanie z lektury opowiadania Antoniego Czechowa Śmierć urzędnika.. Bądź precyzyjny, dokładnie określaj czas, miejsce i kolejność zdarzeń.Sprawozdanie z lektury Karol Maliszewski.. Jednym z elementów sprawozdania jest ocena, ale nie jest ona tak istotna jak w przypadku innej formy: recenzji.. Opinia o dziele.. 2009-01-28 16:10:11"CZYTAM Z KLASĄ" to nowy, ogólnopolski projekt wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.. 1 0 Odpowiedz.. Zbiórkę zorganizowano o godzinie 8.30 na placu przed szkołą.. 0. about 11 years ago ,Kamienie na szaniec" została napisana przez Aleksandra Kamińskiego.Żył on w latach ..

2011-05-17 17:52:22; co wiecie na temat lektury " latarnik " Henryka Sienkiewicza?

Sprawozdanie to jedna z form pisemnych, których tworzenie ma na celu przedstawienie wydarzeń.. Autorem "Syzyfowych prac" jest Stefan Żeromski.. Wszyscy uczestnicy przyszli punktualnie.. Sprawozdanie powinno, więc zawierać dokładne informacje o danym zdarzeniu, a także opinię autora.. Powinno zawierać następujące informacje: 1) Autor, tytuł 2) Objętość lektury, gatunek 3) Tematyka tekstuSprawozdanie z lektury: 1.Przedstaw książkę.. Lektury były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez rodziców.. Jeśli lubisz czytać i zachęcać innych do czytania?. Autorem drugiej części "Dziadów" jest Adam Mickiewicz.. Żył w latach okupacji, podczas której miał duży kontakt z młodzieżą.. Odpowiedz.. Kierownik wycieczki, którym była pani od matematyki, sprawdziła obecność i uczniowie mogli spakować torby do luku .Sprawozdanie z lektury Niewielki format, brązowa okładka, na której widnieje postać młodej dziewczyny- tak wygląda 14 wydanie ksiązki Lusy Mount Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Jest to pierwsza z cyklu opowieści o życiu tytułowej bohaterki - Ani Shirley.Autorem książki pt. "Kamienie na szaniec" jest Aleksander Kamiński.. Streszczenie utworu.. Sprawozdanie warto zacząć od przedstawienia ogólnych informacji o wydarzeniu.Sprawozdanie z II części "Dziadów".. "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" to nowy, ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz .Sprawozdanie z lektury np maty ksiaze krzyzacy zemsta dziady prosze o pomoc nie kopiowac samemu pisac jak tak napisz mi wiadomosć prosze pomozNa zakończenie Mały Książę wręczył Gościom oraz Nauczycielom wykonane przez uczniów serduszka z cytatem zaczerpniętym z "Małego Księcia", które mają przypominać nam o tym, żeby w tym .sprawozdanie z lektury, filmu, albo przedstawienia najbardziej jest zbliżone do recenzji; sprawozdanie z działalności instytucji najbardziej jest zbliżone do protokołu.. +0 pkt.. 1 ocena | na tak 100%.. Cele ogólne: - zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej redagowania nowej formy literacko - użytkowej: sprawozdania, - kształcenie umiejętności krytycznej oceny źródeł internetowych.. Filmy.. Polski laureat nagrody Nobla, Henryk Sienkiewicz, którą dostał za dzieło pt. "Quo vadis", napisał je ze względu na swoje zamiłowanie do historii, a w szczególności do czasów starożytnych.Sprawozdanie z "Syzyfowych prac".. 144 wizyt.. Następnie (podobnie jak w sprawozdaniu z lektury) czas na streszczenie filmu.Napisz sprawozdanie z lektury ` Dziady cz.2 ` Naa jutroo pliss !. Odpowiedz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt